Najpopularniejsze samodzielnie hostowane rozwiązania e-commerce

Pecos LogoSpośród wielu dostępnych platform e-commerce można wyodrębnić ich dwa typy. Pierwszym typem są rozwiązania oparte o model Saas, czyli platformy e-commerce działające na zasadzie usługi gdzie nabywca usługi zarządza sklepem internetowym, który udostępniany jest poprzez zasoby właściciela usługi. Drugim typem są rozwiązania tzw. Self-hosted, czyli uruchamiane na zasobach udostępnianych przez nabywcę danego rozwiązania e-commerce. Zwykle rozwiązania Self-hosted są tańsze ponieważ, jak zostało wcześniej wspomniane, używają one zasobów nabywcy, przez co producent nie będzie nas obciążał dodatkowymi kosztami przy zakupie licencji, związanymi z utrzymaniem infrastruktury informatycznej, na której uruchamiane będzie zakupione rozwiązanie e-commerce. W przypadku gdy nabywca posiada już wykupioną lub własną infrastrukturę potrzebną do uruchomiania własnego sklepu internetowego, np. serwer na którym do tej pory istniała jedynie strona internetowa firmy, będzie to generowało kolejne oszczędności związane z zakupem tańszej niż w modelu Saas licencji Self-hosted i uruchomieniem sklepu internetowego na serwerze z istniejącą już stroną firmową.

Czytaj więcej: Najpopularniejsze samodzielnie hostowane rozwiązania e-commerce

e-Bridges - Biuletyn nr 7

Przedstawiamy ostatni już numer biuletynu opisujacego postępy projektu e-Bridges. Jak zwykle, newsletter dostępny jest w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Zapraszamy do lektury!

n7 pl n7
wesja polska (PL) wersja angielska (EN)

Czytaj więcej: e-Bridges - Biuletyn nr 7

e-Bridges - biuletyn nr 6

Jest już dostępny szósty numer biuletynu przygotowanego przez partnerstwo projektu e-Bridges! Newsletter dostępny jest w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Zapraszamy do lektury!

n6pl n6
wesja polska (PL) wersja angielska (EN)

Czytaj więcej: e-Bridges - biuletyn nr 6

e-Bridges - spotkanie w Weronie, Włochy

ebridgesW dniu 23 maja br. przedstawiciele e-Space mieli niepowtarzalną okazję odbyć bilateralną wizytę studyjną u jednego z partnerów w ramach projektu e-Bridges. Wizyta miała miejsce w Weronie, a gospodarzem spotkania była  Edimar Foundation.

Program spotkania został przygotowany w taki sposób, aby korzyści z niego wynikające były obustronne. Nasi przedstawiciele mieli okazję poznać system edukacyjny we Włoszech ze specjalnym  podkreśleniem obecnej roli e-learningu. Odwiedzili jedną ze szkół w Weronie, mieli też okazję porozmawiać z uczniami z wielu krajów, którzy uczą się języka włoskiego. Druga część spotkania była przeznaczona dla lokalnej grupy docelowej, która miała okazję wysłuchać prezentacji prowadzonej przez przedstawicieli e-Space, na temat „e-Bridges protocol” głównego rezultatu projektu.

Czytaj więcej: e-Bridges - spotkanie w Weronie, Włochy

Na targach w Twickenham

DSC 204620 maja pracownicy firmy e-Space wzięli udział w imprezie targowo – wystawienniczej IT SHOWCASE w Twickenham. Działania te miały związek z realizacją projektu pn. „Realizacja strategii eksportowej firmy e-Space Krzysztof Ciąpała na rynku brytyjskim”. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 6.1 Paszport do eksportu, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (umowa o dofinansowanie nr UDA-POIG.06.01.00-18-138/11-00).

Głównym produktem jaki prezentowali pracownicy e-Space był zespół nowoczesnych technologii i rozwiązań e-learningowych przeznaczonych dla użytkowników klasy Smart. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających przybyłych na targi.

Czytaj więcej: Na targach w Twickenham

Podkategorie

Copyright 2009-2014 e-Space